تبلیغات
مطالب اینترنتی - معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول) – گردشگری
 
مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 مفیدستان:

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

دیدن آسمان در شب در نقاط مختلف جهان

در هرجای جهان آسمان در شب به راحتی دیده نمی شود بنابراین باید در مکان هایی اتفاق بیوفتد که یا کویر باشد یا وسیع .

به گزارش تالاب امروزه به علت گسترش شهرها و آلودگی‌های هوا و همین‌طور آلودگی‌های نوری، تماشای ستارگان در آسمان شب ممکن نیست. اما مکان‌هایی در جهان وجود دارند که آسمانی صاف با کمترین آلودگی نوری دارند.

در این مناطق، پس از غروب آفتاب، میلیاردها ستاره‌ در آسمان می‌درخشند. بدون هیچ وسیله‌ای میتوانید از تماشای این مناظر شگفت‌انگیز و کهکشان باشکوه، لذت ببرید.

جزیره‌ی ایستر «Easter Island»، شیلی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

جزیره‌ی ایستر جزیره‌ای در اقیانوس آرام جنوبی و متعلق به کشور شیلی هست. این جزیره اکثر به خاطر تندیس‌های باستانی ۴۰۰ ساله، مشهور هست. به این تندیس‌ها که در امتداد ساحل دریا به خط ایستاده‌اند موآی میگویند. تعداد این تندیس‌ها ۸۸۷ عدد هست. بزرگ‌ترین موآی جزیره، پارو «Paro» نام دارد که وزن آن ۸۲ تن و ارتفاع آن ۹/۸ متر هست.

این جزیره در سال ۱۹۹۵، بعنوان میراث جهانی یونسکو گزینه شد. نخستین اروپایی که به این جزیره پا گذاشت، کاشف هلندی، Jacob Roggeveen بود که در پنج آوریل سال ۱۷۲۲ وارد جزیره شد. چون این روز مصادف با یکشنبه‌ی عید پارک یا ایستر بود، جزیره را ایستر نام‌گذاری کرد.

این جزیره ۱۶۳/۶ کیلومترمربع، وسعت دارد. بلندترین نقطه‌ی جزیره، قله‌ی آتشفشانی ترواکا «Terevaka» با ۵۰۷ متر ارتفاع هست. در این جزیره‌ی شگفت‌انگیز و دیدنی پس از غروب آفتاب، میلیونها ستاره تا طلوع دوباره‌ی آفتاب در آسمان شب می‌درخشند.

تریسیل «Trysil»، نروژ

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

هر شخصی که به آسمان شب و رصد ستارگان علاقه‌مند باشد، مطمئنا دوست دارد که شفق‌های قطبی، این پدیده‌ی شگفت‌انگیز را تماشا کند. بنابراین، نروژ در صدر لیست مقاصد مورد علاقه‌ی این افراد برای سفر قرار دارد. تریسیل، یکی از مکان‌هایی هست که در آسمانش می توانید طیف‌های رنگارنگ و زیبای شفق قطبی را تماشا کنید. تورهای متعددی برای رصد ستارگان در تریسیل برگزار میشود.

این منطقه اضافه بر اینکه برترین مکان برای رصد و تماشای آسمان شب هست، برترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی در طبیعت نیز هست. ماهیگیری در رودخانه، سورتمه‌سواری، سافاری و اسکی از تفریحات پرهیجانی میباشند که در تریسیل انتظار گردشگران را میکشند.

مائونا کیا «Mauna Kea»، هاوایی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

مائونا کیا به زبان محلی به معنای کوه سفید، آتشفشانی خاموش در جزایر هاوایی هست که ارتفاع آن از سطح دریا ۴۲۰۷ متر و از کف اقیانوس ۱۰۱۰۰ متر هست. از آخرین فوران آتشفشانی آن، ۴۶۰۰ سال می‌گذرد. از آنجایی که اکثر این کوه در زیر آب قرار دارد، ارتفاع آن را از سطح اقیانوس می‌سنجند.

با دقت به شرایط آب و هوایی اثبات و ارتفاع قله، این مکان، محل مناسبی برای ستاره‌شناسان و اهل نجوم شناخته شده هست و از سال ۱۹۶۴ که جاده‌ی مناسبی برای قله ساخته شده، تلسکوپ‌های متعددی برای رصد ستارگان احداث شده هست. رصدخانه‌ی مونوکی یکی از مراکز علمی دانشگاه هاوایی هست و تلسکوپ‌هایی قوی برای مطالعات رصدخانه‌ای دارد.

تورهای متعدد رصد ستارگان برای این منطقه وجود دارد. بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گردشگر در سال، به قله‌ی این کوه سفر می کنند.

منطقه حفاظت‌شده‌ی نامیب رند «NamibRand»، نامیبیا

رصد ستارگان، مهمترین فعالیتی هست که در این منطقه‌ی دورافتاده به گردشگران ارائه می شود. این منطقه که ۲۰۲۰ کیلومترمربع وسعت دارد، در بیابان نامیب واقع شده هست. نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا هست. اسم نامیب از ریشه‌ی «ناما» به معنی پهناور گرفته شده هست.

گردشگران معمولا به دو علت به این منطقه سفر می کنند: یکی تماشای حیات وحش شگفت‌انگیز آفریقا و دیگری رصد ستارگان و آسمان شب؛ ترکیبی که قطعا همۀ‌ی علاقه‌مندان به طبیعت و نجوم را راضی میکند.

پیک دو میدی «Pic du Midi»، فرانسه

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

معرفی بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

پیک دو میدی، کوهی در رشته‌کوه پیرنه فرانسه هست که به خاطر رصدخانه‌ی بزرگش شهرت دارد. تولید این رصدخانه از سال ۱۸۷۸ آغاز شد. کسانی که در فصل تابستان به این منطقه سفر میکنند، معمولا تا قله کوه‌نوردی میکنند اما افرادی که زمستان را برای سفر به پیک دو میدی گزینش میکنند با تله‌کابین خود را به قله می رسانند. در این منطقه با کمک تلسکوپ‌های متعدد و تورهای همراه با راهنما میتوانید به تماشای کهکشان‌ها و دهانه‌های ماه بنشینید.

پارک ملی دث ولی «Death Valley»، کالیفرنیا

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

زمانی که خورشید در دث ولی غروب می کند، کهکشان راه شیری، زیباتر از همۀ وقت در آسمان تاریک خودنمایی میکند. این منطقه فقط دو ساعت با لاس وگاس فاصله دارد؛ جایی که نور نئون‌های تبلیغاتی، اجازه‌ی تماشای آسمان سحرانگیز شب را نمی دهد.

پارک ملی دث ولی، یک پارکی ملی در ایالات متحده هست که در شرق سیرا نوادا واقع شده ‌هست. این پارک، گرم‌ترین و خشک‌ترین پارک ملی در ایالات متحده و دومین نقطه‌ی کم‌ارتفاع در نیمکره‌ی غربی هست که پستی آن ۸۶ متر زیر سطح دریا هست. سالانه بیش از ۷۷۰٬۰۰۰ نفر از پارک ملی دث ولی بازدید میکنند تا ویژگی‌های متنوع زمین‌شناسی، حیات وحش بیابانی، مکان‌های تاریخی، چشم‌اندازها و آسمان صاف شبش را دیدن کنند.

پارک چری اسپرینگز «Cherry Springs»، پنسیلوانیا

این منطقه یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین مناطق جهان برای منجمان و علاقه‌مندان به رصد ستارگان هست. این پارک بعنوان نخستین منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی آسمان شب در پنسلوانیا شناخته میشود. منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی آسمان شب محدوده‌ای اطراف یک پارک یا رصدخانه هست که از ایجاد آلودگی نوری مصنوعی در آن جلوگیری میشود. به طور مرتب، برنامه‌های آموزشی و نجومی متعددی در این پارک برای مردم و گردشگران برگزار می شود.

اضافه بر رصد ستارگان، این منطقه امکانات دیگری هم برای گردشگران دارد. دوچرخه‌سواری کوهستان، کوهنوردی، کمپینگ و اقامت در طبیعت و اسنومبیل سواری از دیگر فعالیت‌های تفریحی هست که گردشگران در سفر به این منطقه، انجام میدهند. پوشش گیاهی و جانوری منحصربه‌فرد و غنی اطراف این منطقه هم بسیار دیدنی دقت هست.

بیابان آتاکاما «Atacama»، شیلی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

آشنایی با بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

این بیابان یکی دیگر از مناطق محبوب برای علاقه‌مندان به رصد ستارگان هست. اضافه بر تورهای گوناگون نجومی، هتل‌های منطقه هم برنامه‌های ویژه‌ای برای تماشای آسمان شب برای گردشگران در نظر می گیرند.

منبع :kojaro.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای تفریحی جهانتور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور معرفی جاذبه های گردشگری دبی لست سکندشرایط آب و هوایی دبی در ماههای مختلف سال بیشترین کمترین دبی شرایط آب و هوایی در ماه ده مکان مشهور گردشگری در آلمانده مکان مشهور گردشگری در آلمان آلمان جاهای دیدنی آلمانمکانهای تفریحی آلمانجاذبه عصر ایران اقامتی شیرین در هتلی رویایی در توسکانی عکس خرداد به کدام بخش های هند سفر کنیم؟معرفی باکو و جاذبه های توریستی آن لست سکندبا لست سکند همراه باشید تا در ادامه با نحوه دسترسی به باکو جاذبه های دیدنی آن آشنا شویدعکس های طبیعت عکس های طبیعتتصاویر طبیعتعکس طبیعت زیباتصاویر طبیعتمناظر طبیعتعکس های طبیعت ، سرویس جدید پرشین‌گیگپرشین گیگ با بیش از یک دهه تجربه،‌ پرشین گیگ با رنگین کمانی از سرویس های ابری در بستری تور کیشتورهای لحظه آخری کیش اردیبهشت …کیشتورتور برای هر نفر در اتاق تخته تومانعکس های دیدنی جهان، تصاویر دیدنی جهان، بهترین مناطق جهان تصاویر دیدنی جهان،مناظر دیدنی جهان،نقاط دیدنی جهان،دیدنی جهان،دیدنی های جهان،دیدنی رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافهجدید ترین این بخش ماده غذایی برای حفظ لاغری صحبت کردن در مورد لاغری با بچه ها چگونه معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش اول مکاندیدنآسمان دیدن آسمان در شب در نقاط معرفی مکان های جهان برای دیدن برای دیدن آسمان در شب بخش اول بهترین مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش دوم مکانآسمانشب دیدن زیبایی های آسمان در شب در هرجای معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش اول مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای تفریحی جهان تور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری برای اقامت برای در هتل های بخش گردشگری برترین مکان‌ها برای مشاهده آسمانِ شب باشد در یک شب رنگ های مختلف در آسمان است مکان برای دیدن معرفی سوئد و جاذبه های گردشگری آن لست سکند در بخش اول مراسم که در بعد پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری در جهان به شب آسمان معرفی بهترین مکان های گردشگری آسیا در نوروز مکان های گردشگری آسیا در نوروز معرفی بهترین مکان های برای هر شب اقامت در معرفی مکان های ناب گردشگری ایرانی با مشابه خارجی ما در این بخش به معرفی مکان های جذاب در جهان نمونه برای مجله گردشگری و دیدنی های جهان جاذبه های گردشگری مکان های دیدنی صفحه … دیدنی های جهان تور گردشگریمکان های تماشای این بالن های درخشان در آسمان شب بسیار محسور بخش اول معرفی جاذبه ها و مکان های گردشگری قطر جاذبه ها و مکان های گردشگری در جهان موارد کمی یک سافاری برای شما لذت ‌بخش معرفی مکان گردشگری زیبا در نیشابور عکس عکس های دیدنی جهان سایت گالری عکس بخش عکس های دیدنی جهان معرفی مکان گردشگری برای اطراق نیمروزی در

مطلب معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول) – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول) – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b4/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :